کاربرد روغن زیتون در محصولات آرایشی بهداشتی

روغن زيتون خیلی خالص نه تنها برای سلامتی ، بلکه برای پوست و مو نیز مفید است. آن را به صورت روزانه بر روی پوست خود ماساژ دهید ، به پوست شما درخشندگی می دهد و آن را از خشک شدن حفظ می کند.

اگر روغن زیتون به منظور مرطوب نگه داشتن پوست صورت یا بدن استفاده شود ، به سطوح عمیق پوست نفوذ می‌کند و سپری محافظ برای نرم نگه داشتن و تغذیه پوست ایجاد می‌کند.

روغن زیتون علاوه بر طبیعی بودن و قابلیت مرطوب نگه داشتن پوست ، دارای آنتی اکسیدان هایی قوی مانند ویتامین A و ویتامین E نیز هست. این ویتامین ها باعث احیای پوست های آسیب دیده از اثرات اشعه خورشید ، آلودگی هوا و سایر خطرات محیطی مانند دود سیگار و مصرف غذا های آماده می‌شوند. این آنتی اکسیدان ها توانایی این را دارند که فعالیت سلول ها را بالا برده و پوست را لطیف تر نمایند. 

یونانیان باستان اشتباهاً روغن زیتون را مایع طلایی می دانستند ، در حالی که مصریان آن را هدیه ای گرانبها از طبیعت می‌دانستند.

روغن زیتون حاوی ویتامین های  A ، D ، E ،K   است. این ویتامین ها دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستند ، به بدن کمک می‌کنند کلسیم را جذب کرده و رشد سلول را تحریک کند. مدتهاست که این واقعیت ثابت شده است که روغن زیتون باعث جوانسازی پوست می‌شود. همچنین روغن زیتون  یکی از سالم ترین محصولات محسوب می‌شود. تصادفی نیست که روغن زیتون جایگاه خاصی در رژیم مدیترانه ای دارد.

روغن زیتون همچنین بی خطرترین محصول محسوب می‌شود زیرا هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد. این محصول بی نظیر همچنین در آرایشی و بهداشتی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا روغن زیتون باعث زیبایی پوست می شود و موها را براق می‌کند.

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.